019.jpg 004.jpg 029.jpg 028.jpg 032.jpg 040.png nrok.jpg 043.jpg 002.jpg 041.jpg

Bronimy się przed chorobami różnymi sposobami

Szanowni Rodzice !

Zwracamy się właśnie do Państwa, gdyż troska o zdrowie najmłodszych jest naszym priorytetem.

Dążymy do tego, aby promocja zdrowia była bliska każdemu,
a szczególnie Wam, drodzy Rodzice, gdyż sprzyja ona umacnianiu zdrowia Państwa pociech.

Nasze przedszkole, przy współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną realizuje wiele przedsięwzięć prozdrowotnych. Przedsięwzięcia te ukierunkowane są na wiodące problemy zdrowotne, w tym także na  choroby zakaźne i pasożytnicze. Są to programy profilaktyczne: "Nie daj się grypie", "Broń się przed kleszczami różnymi sposobami", jak również program profilaktyczny kształtujący nawyki i postawy w zakresie higieny osobistej, która sprzyja ochronie przed chorobami pasożytniczymi, takimi jak owsica, wszawica czy świerzb. Zajęcia popularyzujące program będą przeprowadzane w przyjaznej i dostosowanej do wieku dziecka. Dzieci to baczni obserwatorzy i chętnie przejmują od nas, dorosłych prawidłowe zwyczaje w postępowaniu. Toteż bądźmy ich wzorcem i przekazujmy naszym pociechom prozdrowotne zwyczaje.